Gıdı Eritme (Aldırma) Ameliyatlı – Ameliyatsız

1.298

Gıdı eritme işlemine, gerek genetik faktörler; gerekse de sık kilo alıp verme sebebiyle ihtiyaç duyulabilir. Çene altında biriken yağ tabakası ve ilerleyen yaşla birlikte ortaya çıkan kolajen kaybı insanların olduklarından daha kilolu ve yaşlı görünmesi sonucunu ortaya çıkartır. Ancak teknolojinin ilerlemesi ve tıbbın ve kozmetik sektörünün gelişmesi ile birlikte bu sorundan tek seansta kurtulabilmek mümkün. Eskiden bu sorundan kurtulmak için ya çene germe ameliyatı olmak gerekiyor ya da Liposuction işlemi yaptırmak öneriliyordu. Ancak anti-aging uygulamalarının gelişmesi ile birlikte artık ultrason ve radyo grekans dalgaları bir arada kullanılarak çene altına müdahale edilebiliyor. Bunu başarabilen en etkili yöntemler arasında VSHape ve CoolSculpting yer alıyor.

Gıdı Eritme (Aldırma)

Gıdı Eritme (Aldırma)

Gıdı Eritme Hareketleri

Gıdı eritme hareketleri uygulamaya ilk olarak yüzünüzü ısıtarak başlamalısınız. Bunun için çenenizi zorlamadan, öne ve geriye doğru düz bir şekilde hareket ettirerek uygulamaya başlayabilirsiniz. Bunu 8- 10 kez tekrarlamanız yeterli olacaktır. Sonrasında ağzınızı açarak, dilinizi alt dişlerinizin üzerinde yuvarlayın. Ve çenenizin bir kepçe olup, içerisinde su taşıdığını hayal ederek, başınızı öne doğru eğin. Dilinizin kenarlarını bu esnada serbest bırakın. Sonra da başınızı kaldırıp ağzınızı kapatın. Bu uygulamayı 5- 7 kez tekrarlamanız yeterli olacaktır.

Et Beni Nedir ? Tedavisi Nasıl Yapılır ?

Bir sonraki hareketinizde ise dilinizi çıkarabildiğiniz kadar çıkartıp dilinize dokunmaya çalışmalısınız. Böylece kaslarınız çalışacak ve gıdığınızdan daha kolay kurtulduğunuza şahit olacaksınız.

Gıdı Eritme Egzersizleri

Gıdı eritme egzersizleri arasında yer alan bir diğer uygulamada ise başınızı önce sola çevirin ve çenenizi öne doğru iterek boynunuzun sol tarafındaki kasların gerildiklerini hissedin. Daha sonra da aynı şeyi başınızı sağa çevirerek yapın. Bu sefer de boynunuzun sağ tarafındaki kasların gerildiğini hissetmeniz gerekmektedir.

Kalemle Gıdı Eritme

Kalemle gıdı eritme, son dönemlerin en dikkat çeken ve evde uygulanabilen eritme hareketleri arasında yer alıyor. Uygulamayı yapabilmek için ilk olarak, sadece bu amaçla kullanabileceğiniz temiz bir kaleme ihtiyacınız var. Kalemi ağzınızın içine dik bir şekilde yerleştirmeli ancak ucunun dilinize, damağınıza ya da dudaklarınıza batmayacağından emin olmalısınız. Ardından sağa ve sola olmak kaydı ile bu kalemi, sadece dilinizi kullanarak hareket ettirmeniz gerekiyor. Ama bu sırada kalemin dikey pozisyonunu bozmayacağınızdan da emin olmalısınız. Ortalama 5 dakika yapmanız yeterli olacaktır.

Gençlik Aşısı Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Gıdı Eritme Aleti

Gıdı aleti boyun ve gıdı bölgesinde biriken yağlar dolayısı ile ortaya çıkan sarkma problemlerinin giderilmesinde kullanılmaktadır. Aynı zamanda bu alerin kullanımı ile çene ve boyun bölgesinde bulunan kasları geliştirmek de mümkün. Cihazın günlük sadece 2 dakika kullanılması yeterli. Elde edilen sonuç, ilk günkü tazelik kadar başarılı olacaktır. Cilt deformasyonunun ilk işareti olarak görülen çene altı ve boyun sarkmalarını kesin olarak önleyen aletin iddiası, cerrahi estetik uygulamalarla kapışacak kadar büyük.

Elmacık Kemiği Dolgusu Nasıl Yapılır ?

Ameliyatsız Gıdı Eritme Fiyatları

Ameliyatsız gıdı eritme fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilmek adına ilk olarak bu uygulamayı yapacak doğru merkezi bulmanız gerekiyor. Sonrasında ise merkeze randevu alarak gitmeli ve doktorunuzla yüz yüze görüşmelisiniz. Doktorunuz, sizin cildinizin durumuna bakmalı ve sizin için uygun eritme yönteminin hangisi olduğuna karar vermeli. Ardından da bu yöntemin sizin için fiyatları konusunda değerlendirme yapmalı. İnternet üzerinden yapacağınız fiyat araştırmaları, gerçek fiyatlarla karşılaştırdığınızda havada kalacaktır.

Ameliyatsız Gıdı Eritme

Ameliyatsız eritme yöntemleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyen kişi sayısı oldukça fazla. Çünkü yaşın ilerlemesi ile birlikte yüz ve çene hattı geride kalırken, boyun ve çene altı bölgede sarkmalar ortaya çıkabiliyor. Aslında sorunun kaynağında sadece yaş değil, genetik faktörler ve bununla birlikte sık sık kilo alıp vermek de yer alıyor. Ancak kozmetik sektörün gelişmesi, bu sorunun farklı Anti-Aging yöntemler kullanılarak ameliyatsız şekilde çözülmesini sağlayabiliyor. Hastalar hemen günlük hayatlarına dönüp, işlerine kaldıkları yerden devam edebiliyorlar.

Fransız Askısı Nedir ? Nasıl Uygulanır ?

Buzla Gıdı Eritme

Buzla eritme, son zamanların göze en çok çarpan eritme yöntemleri arasında yer alıyor. Yöntem, Coolsculpting adı ile de biliniyor. Uygulamada tek seansla çok başarılı sonuçlar elde edilebiliyor. Nasıl yapıldığına gelince, soğuk press olarak değerlendirilebilecek bir uygulama. Sadece gıdı bölgesinde değil, bölgesel zayıflama ve diğer farklı cilt sorunlarında da kullanılabiliyor. Soğuk lipoliz ya da soğuk şekillendirme isimleri ile anıldığını da söyleyebiliriz.

 

Whatsapp
Uzm. Dr. Oktay Tosun
Uzm. Dr. Oktay Tosun
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?