İtalyan İşi Güzellik Opr. Dr. Oktay Tosun Kliniğinde

937

İtalyan işi, son dönemde güzellik ve medikal estetik alanında herkesin ilgi odağı kavramlar arasında yer almaya başladı. Çünkü İtalyan kadınların kusursuz güzellikleri göz dolduracak kadar etkileyici. Bu da her kadının onlar gibi olma çabasını gündeme getirdi. Ancak bunun için İtalya’ya gitmek zorunda olduğunu düşünenler de yok değil. Oysa ki ülkemizde bu alanda hizmet veren çok değerli uzmanlarımız var. Örneğin İtalyan işi botoks ya da dudak dolgusu veya Fransız askısı yaptırmak için yolunuzu Gaziantep’e düşürmeniz yeterli.

İtalyan İşi

İTALYAN İŞİ

İtalyan İşi Güzellik Sırları

İtalyan işi güzellik sırları profesyonel olarak uzman ellerde, güvenilir merkezlerde yapılan medikal estetik uygulamaları sonucunda ortaya çıkıyor. Magazinle biraz ilgileniyor ve İnstagram’da bir kaç ünlü takip ediyorsanız, yaptırdıkları işlemleri adım adım görebilirsiniz. Ancak bazı ünlülerin, güzelken kendilerini, yaptırmış oldukları estetik işlemler dolayısı ile çirkinleştirdiklerini düşündüğümüz zamanlar da olmuyor değil. Ayrıca herkesin yaptırdığını yaptırmak yerine farklı ama güzel olanı tercih etmek çok daha mantıklı.

O halde araştırmanızı doğru yapmalı ve doğru tercihler üzerinden ilerlemelisiniz. Çünkü yaptırmayı düşündüğünüz işlemler güzelliğinize gölge düşürmek yerine, kusursuz cildinizin parmakla gösterilmesine neden olmalı. Göz doldurmalı. Bu noktada İtalyan işi güzellik sırları gözdeniz olacaktır. Neden mi?

Çünkü İtalyan’lar, kendi makyajlarını kendileri yaparken dahi çok ince bir fondoten kullanırlar. Yani doğallıktan yanadırlar. Bunu dudaklarına uyguladıkları açık tonlardaki ruj renklerine baktığınızda da anlayabilirsiniz. Kullandıkları makyaj malzemelerinin özelliklerine baktığınızda sağlıklarına önem verdiklerini de anlarsınız. Çünkü ruj tercihleri dahi SPF etkilidir. Bu da bize, kendilerini güneşin zararlı etkilerinden koruduklarının açık bir göstergesidir.

İtalya sokaklarında dolaşan kadınların neredeyse tamamı güneş gözlüğü kullanır. Bu da gözlerini güneşin zararlı ışınlarına karşı gözlerini koruduklarının göstergesidir. Ancak göz makyajına da çok önem verir fakat yine sadeliği tercih ederler. Gözlüklerini çıkardıklarında bir rimel ve eyelineer ile göz makyajlarını tamamladıklarını görebilirsiniz. Saçlarını tarakla değil; genellikle parmaklarıyla tararlar. Ve daha ilginci, gevşek bir toka ile tutturup, tüm bunları yaparken aynaya dahi bakmaya gerek duymamalarıdır. Çünkü kendilerine çok güvenirler.

Peki bu özgüvenin kaynağı nedir? Hem bu kadar doğal iken, hem de nasıl bu kadar güzel olmayı başarabiliyorlar? Bu sorunun cevabı tam olarak İtalyan işi estetik işlemleridir. PRP (PRP Nedir ? ), gençlik aşısı, ip askı… gibi işlemleri önceden yaptırmış ve vücutlarının herhangi bir bölgesinde, kapatılmaya gerek olan alan bırakmamışlardır. Gençlik aşısından da yararlanan İtalyanlar, doğal, güzel; aynı zamanda nazik insanlar.

İtalyan İşi

İTALYAN İŞİ GÜZELLİK KLİNİĞİMİZDE

İtalyan İşi Medikal Estetik

İtalyan işi medikal estetik, güzellik sırlarından biraz daha farklı olarak, kullanıcılarına kalıcılık sunmaktadır. Ruj, bronzlaştırıcı, rimel, eyelineer gibi makyaj malzemeleri ile günlük güzellik elde edersiniz. Ancak medikal estetik kullanıcılarına, yapılan işlemle en az bir kaç aylık kalıcılık sunar. Fakat burada dikkat etmeniz gereken bir kaç önemli nokta da bulunmaktadır. Uygulamalarınızı uzman ellerde ve başarılı merkezlerde yaptırmalısınız. Kullanılan ürünlerin ise kaliteli olduklarından emin olmalısınız. Aksi halde istenmeyen olumsuz görüntünün de kalıcı olma durumu söz konusu olabilmektedir.

Botoks

Botoks, ilerleyen yaşa, çok fazla mimik kullanımı ya da genetik faktörlere bağlı olarak yüzde oluşan kırışıklık ve çizgilerin yok edilmesine dayalı bir işlemdir. Ancak doğru ellerde, doğru ürünlerle yapılmaması halinde yüzde korku ya da şaşkınlık ifadelerinin kalıcı olmasına neden olabilir. Ve güzelleşmek isteyen hiç bir kadın bunu tercih etmez. Doğal görünümünde, tepkilerini doğal bir şekilde vermek ister. En etkili olduğu alanlar burun kökü, kaş arası, alın, göz çevresi olarak sayılabilir. Ayrıntılı Botulinum Toksini inceleyebilirsiniz.

Kaş Kaldırma

Kaş kaldırma, şakak germe adı ile de bilinen estetik uygulamadır. Uygulamada şakak germe işlemi, saçlı derinin çıkartılması ile yapılır. Sonrasında ise saçlı deri yeniden bir çizgi şeklinde dikilir. Ancak işlemin uzman ellerde yapılmaması halinde zaman içerisinde dikiş alanı genişleyerek saçsız alanların çoğalması durumu söz konusu olabilir.

Fransız Askısı

Fransız askısı, ameliyatsız yüz germe işlemi olarak da bilinir. İşlem iple yapılmakta olup yüzün belirlenmiş bölgelerine uygulanır. Bir çeşit gençleştirme işlemi olarak da anılan uygulamanın etkisi günümüzde magazin dünyasında da çok sık konuşulmaktadır.

PRP

PRP, kişinin kendi kanından elde edilen plazmanın istenilen bölgeye enjekte edilmesi ve böylece yavaşlayan hücre yenilemesinin hızlanması şeklinde tanımlanabilmektedir. Yüz gençleştirme ve saç dökülmesi sorunlarını azaltma adına estetik olarak uygulanan işlem, ortopedik problemlerin giderilmesi adına sağlık alanında da uygulanmaktadır.

Whatsapp
Uzm. Dr. Oktay Tosun
Uzm. Dr. Oktay Tosun
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?