Baby Botoks – Doğal Görünümlü Botoks Uygulaması

618

Baby botoks, son zamanların popüler hale gelmiş botoks çeşidi olarak tanımlanabilir. Yüzdeki donuk görünümü alıp yerine doğal bir görünüm getirir. İnce kırışıklık ve çizgilerin yok edilmesini hedefleyen ve bunu yaparken mimiklerin zarar görmesini de önleyen; dolayısı ile pek çok kişi tarafından tercih edilen bir medikal estetik hekimi uygulamasıdır. İşlemin asıl amacı, yüzdeki altın oranın korunmasıdır.

Baby Botoks Nedir?

Baby botoks nedir sorusuna yanıt ararken aklınıza mimiklerin yok olduğu, abartılı bir estetik görünüm ile doğallıktan uzak bir yüz gelmemeli. Çünkü aslında uygulama tıpkı adı gibi, bebeksi bir botoks işlemini kapsıyor. Genel olarak mimiklere dokunulmuyor. Ancak gerekli görüldüğü zamanlarda hafif azaltılmalarını sağlayan uygulama, aslında ince kırışıklıkların yok olmasını hedefliyor. Bunun için dozaj ayarı klasik botoks dozajından farklı şekilde belirleniyor. Aynı zamanda da mimiklerin zarar görmemesi adına bazen uygulama alanlarında değişimlere de başvurulabiliyor.

Baby Botoks Nasıl Yapılır

BABY BOTOKS NEDİR ? NASIL YAPILIR ?

Baby Botoks Öncesi Sonrası

Botoks öncesi sonrası dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunmaktadır. Her şeyin öncesinde, uygulamayı yaptırmadan en az bir hafta önce kan sulandırıcı etkisi bulunan ilaç ve bitkisel takviyelerin kullanımını durdurmalısınız. Buna E vitamini, kantaron, Omega-3 gibi şeyler de dahildir. Alkol kullanımından da uygulamanın 24 saat öncesinde vazgeçmelisiniz. Aksi halde kan sulandırıcı etkisi bulunan bu maddeler uygulamada kullanılan toksinin yer değiştirmesine, morarmalara ya da şişmelerine neden olabilirler.

Özel bir davete katılmadan önce uygulama yaptırmayı düşünüyorsanız, katılacağınız davetin en az 2 hafta öncesinde botoks işlemi yaptırmayı unutmayın. Çünkü etkisini 4 – 7 gün aralığında gösteren işlemin tam etkisini 14günden önce göremezsiniz. Morarma ya da şişme gibi riskleri de göze almamış olursunuz. Buna ek olarak eğer cildinizde uçuk gibi enfeksiyona açık bir yara varsa, işlemi bunun tedavisinden sonra yaptırmayı da aklınızın bir köşesinde tutmalısınız. Hamile ya da bebek emziren kadınlar için uygulama söz konusu değildir.

Botoks sonrası dikkat edilmesi gereken şeyler hakkında bilgi sahibi olmazsanız da yine istenmeyen sonuçlara sebep olabilirsiniz. Örneğin uygulamanın ardından yüzünüzü ovalamamalı, masaj  yapmaktan kaçınmalısınız. Aksi halde ilacın yer değiştirmesine neden olabilirsiniz. Uygulamanın üzerinden 10 gün geçmeden yüzünüze lazer ya da temas gerektiren diğer uygulamaları yaptırmamalısınız. İlk 24 saat içerisinde yüz üstü yatmamalı, egzersizlerden kaçınmalı, alkol kullanmamalısınız. 48 saate kadar sıcak duş almamalısınız. 6 saat sonra ılık duş almanızda bir sakınca bulunmuyor.

Baby Botoks Fiyatları

Botoks fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için size uygulamayı yapacak doktorla yüz yüze görüşmeniz gerekmektedir. Çünkü fiyatlar uygulamanın nereye ve ne kadar yapılacağına göre değişkenlik gösterirler.

Baby Botoks Ücretleri

BABY BOTOKS FİYATLARI

Baby Botoks Yaptıranlar

Botoks yaptıranlar internet üzerinden edindikleri tecrübeyi, uygulamayı yaptırmak isteyen diğer kişiler için paylaşıyor. Buna göre elde edilen sonuçtan memnun olduklarını, uygulamanın diğer botoks uygulamalarından farklı olarak doğal bir görünümle geldiğini belirtmeliyiz. 18 yaşından büyük kadın ya da erkekler tarafından sık yaptırılan uygulamada, yüz ve boyun bölgesinde oluşan ince kırışıklıklar ve çizgiler, mimikler yok edilmeden giderilmektedir.

Baby Botoks Yorumlar

Baby botoks yorumlar, uygulamanın başarılı olarak yapıldığı merkezler için çok olumlu. Ancak yanlış merkez seçimi ile mimiklerde kayıplar, uygulama sonrası morarma ve şişlikler yaşayan kişi sayısı da oldukça fazla. İnternet üzerinden doğru merkezleri araştırabilirsiniz. Mezoterapi hakkında değerli bilgileri almak isteyebilirsiniz.

Baby Botoks Yaptıran Yorumları

BABY BOTOKS YAPTIRAN YORUMLARI

Evde Baby Botoks

Evde baby botoks işlemini ince iğnelerle enjeksiyon şeklinde yapamazsınız elbette. Bu nedenle elde edeceğiniz sonucun botoks kadar kalıcı olacağını da düşünemezsiniz. Ancak özel bir davete katılacaksanız, tarifini vereceğimiz maskeyi uygulayabilir ve ekonomik bir şekilde botoks etkisinden yararlanabilirsiniz. İp askı yöntemini biliyor muydunuz ?

Bir tane yumurtayı bir tutam tuz ve her birinden bir tatlı kaşığı olmak kaydı ile bal, limon suyu ve süt ile iyice karıştırın. Hazırlamış olduğunuz karışımı cildinize uygulayıp kurumasını bekleyin. Sonrasında bir kat daha uygulayın. O kat da kuruduğunda karışımı bir kat daha uygulayın. Ve bu katın kurumasının ardından bol soğuk su ile cildinizi durulayın. Yumurta kokusunun gitmesi için temizleme jelinden yardım alabilirsiniz. Cildinizin ne kadar gergin ve dolgun olduğuna inanamayacaksınız.

Baby Botoks Set

Botoks set, MyDerma tarafından, içerisinde kök hücre serum ve anti-aging bulunan toplam 14 ampul ve iğneli roller ile birlikte satılmaktadır. Uygulamayı evde gerçekleştirebilir ve başarılı sonuçlar alabilirsiniz. Gaziantep botoks yapan yerler ? ve Gaziantep mezoterapi yapan yerler ?

Whatsapp
Uzm. Dr. Oktay Tosun
Uzm. Dr. Oktay Tosun
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?