Gaziantep İtalyan İşi Harikalar Yaratıyor Opr. Dr. Oktay Tosun

912

Gaziantep İtalyan işi medikal estetik uygulamaları son dönemlerde ülkemizin pek çok şehrinde arama motorlarında en çok aranan konular arasında yer alıyor. Bunun bir kaç önemli sebebi var. Her şeyin öncesinde ülkemizde medikal estetik eğitimleri sadece kurslarla veriliyor. Ve kurs sonunda katılımcılara sertifikaları teslim ediliyor. Eğer kurs veren kurum Sağlık Bakanlığına bağlı ise verilen kurs da Sağlık Bakanlığı onaylı oluyor. Dolayısı ile sertifika da. Bu sertifikayı alanlara Medikal Estetik Hekimi deniyor. Bizim aklımıza ise hekim denildiğinde Tıp Fakültesi’nden mezun olmuş olmak geliyor. Henüz ülkemiz üniversitelerinde bulunan tıp fakültelerinde medikal estetik bölümü bulunmuyor. Uygulamalı Medikal Estetik Eğitimi sayfasını incelemeniz size faydalı olabilir.

Gaziantep İtalyan İşi Güzellik Uygulamaları

GAZİANTEP İTALYAN İŞİ GÜZELLİK

Ancak İtalya için aynı durum söz konusu değil. Ülkemiz doktorları İtalya’da Medikal Estetik alanında yüksek lisanslarını yapabiliyorlar. Ve sonrasında ülkemizde İtalyan işi medikal estetik yapıyorlar. Çünkü İtalya’da medikal estetik uygulamaları ciddi anlamda çok başarılı oluyor. Kariyer.net Medikal Estetik iş arayanları inceleyiniz. Her şeyden önce abartısız ve tamamen doğal. İtalyanların güzellik anlayışları da zaten tamamen bundan ibaret. Fakat Türkiye’de, İtalya’ya gidip bu eğitimleri alan doktorlarımızın sayısı henüz oldukça az. Dolayısı ile Gaziantep İtalyan işi çok sık aranan bir kelime. Özellikle Gaziantep başta olmak üzere ülkemizin şehre yakın yerlerinden, işlem yaptırmak için Gaziantep’e gelenlerin sayısı oldukça fazla.

Gaziantep İtalyan İşi Botoks

Gaziantep İtalyan işi botoks uygulamasını yaptırdığınızda natürel bir görünüme sahip olarak kırışıklıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Örneğin bu uygulamada aşırı kalkık kaşlar yok. Aynı şekilde göz çevresinin çok fazla gergin olması da söz konusu değil. Çünkü bahsi geçen şeyler ünlüler dünyasında dahi bir kaç kişi tarafından yapıldı ve hiç bir şekilde beğeni kazanmadı. Yaptıranların tamamının estetik operasyon geçirdikleri çok belli oldu. Bu da pek çok kişinin botoks uygulamasına mesafeli yaklaşmasına dahi sebebiyet verdi.

Gaziantep İtalyan İşi

GAZİANTEP İTALYAN İŞİ

Ancak günümüzde bu durum İtalyan işi ile birlikte tarihe karışıyor. Çünkü estetik işlem gören kişinin “Ben çok yaşlı bir cilde sahiptim. Ama estetik yaptırdım ve şimdi çok genç görünüyorum” şeklinde mesaj vermesi istenmiyor. Burada hedeflenen asıl konu şu: “O kadar güzel ki, estetik mi yaptırmış yoksa kendi doğal hali mi bu anlamadım” düşüncesini karşıdan bakan gözlere hissettirebilmek. Hatta öyle ki botoks yaptıran kişi bile aynanın karşısına geçtiğinde, “Estetik yaptırmama gerek yok muydu acaba” diyebilmeli. Estetik o derece doğal ama iyi durmalı. Ve işte Gaziantep’te bu sonuç elde edilebiliyor.

Gaziantep İtalyan İşi Dolgu

Gaziantep İtalyan işi dolgu uygulamasın yapılırken kullanılan dolgu malzemesi hyalüronik asit olarak seçilmektedir. Çünkü bu malzeme insan vücudu tarafından rahatlıkla eritilebilen bir yapıya sahiptir. Bununla birlikte farklı maddelerin kullanılması da dolgu uygulamasında yapılabilmekte ancak bu maddelerin bir kısmı eritilse de tamamı vücut tarafından eritilememektedir. Bu durumun sonucunda ise vücut bir süre sonra yabancı maddeye karşı reaksiyon geliştirebilir.

Hyalüronik asit tercih edilmesinin bir diğer nedeni ise doğal görünüm vermesi ve cildi daha nemli ve sağlıklı göstermesidir. İtalyan işi güzellik söz konusu olduğunda doğallık esastır. Bu nedenle uygulamanın yapılmasından ziyade öncesinde doktor – hasta iletişimi çok değerlidir. Hasta doktora ne istediğini tam olarak anlatabilmeli ve doktor da bunu tamamen doğal şekli ile nasıl yapabileceği konusunda hastayı bilgilendirmelidir. Çünkü kullanılacak dolgu maddesi miktarı ve işlem için ödenecek tutar tamamen bununla alakalıdır. Uygulamayı yaptıran kişinin klinikten mutlu çıkması ve insanlara doğal görünmesi büyük öneme sahiptir.

Gaziantep İtalyan İşi Medikal Estetik

Gaziantep İtalyan işi medikal estetik uygulaması, estetik cilt görünümü için cerrahi yöntemlere gerek duyulmayan uygulama şeklinde tanımlanabilir. Botoks, PRP, dolgu, dudak dolgusu, yanak dolgusu, jawline dolgusu, mezoterapi, gençlik aşısı, Fransız askısı gibi uygulamaların tamamı ve hatta daha fazlası medikal estetik uygulamalar arasında yer almaktadır. Bazı uygulamalar tek seansta sona ererken bazılarının bir kaç seans uygulanmaları gerekebilir. Hastaların işlem sırasında genel anesteziye ihtiyaçları yoktur. Tek gerek duyulan anestezi kremi kullanılarak bölgenin bir kaç dakika öncesinde lokal olarak uyuşturulmasıdır. Ardından daha çok mikro iğnelerin kullanılması ile yapılan işlemler sonrasında hastada ağrı yaparsa, bu durum basit ağrı kesicilerle giderilebilir.

Uygulamaların doğal olması çok önem taşır. Bu da İtalyan işi ile başarılmakta ve hastaların gençleşmesi, güzelliklerine kavuşmaları doğal şekli ile sağlanmaktadır.

Whatsapp
Uzm. Dr. Oktay Tosun
Uzm. Dr. Oktay Tosun
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?