Et Beni Nedir ? Nasıl Çıkar ? Tedavisi Nasıl Yapılır ?

1.608

Et beni tedavisi, Dermatoloji doktorlarının, en sık yapmak durumunda olduğu ben tedavisi olarak karşımıza çıkar. Çünkü et beninin, toplumun %25 gibi büyük bir çoğunluğunda bulunduğu düşünülmektedir.

Et Beni Nedir – Nasıl Çıkar ?

Bu benler aslında zararsız tümörlerdir ve her yaşta görülüyor olsalar da 30’lu yaşlardan sonra daha sık rastlanırlar. Zararsız olmaları dolayısı ile tedavi gerektirmezler. Ancak bazen estetik kaygılar, bazen de bölgenin tahriş olması sonucu ortaya çıkan kanama, ağrı, enfeksiyon riski gibi durumlar dolayısı ile hastaların kurtulmak istediği bir ben türleri arasında yer alırlar.

Et Beni Nasıl Çıkar

ET BENİ

Aspirin İle Et Beni Tedavisi

Aspirin ile et beni tedavi şekli, et benlerinden doğal olarak kurtulmak isteyenlerin kullanabileceği en etkili tedavi yöntemidir. Haftada iki sefer uygulanması gereken yöntemin, etkinliğini 1 haftanın sonunda göstermeye başladığı görülür. Yapılması gereken şey iki tane Aspirin ezmek ve bir yemek kaşığı su ile karıştırarak macun haline getirmektir. Ardından bu karışım et benlerinin üstüne sürülür ve üzeri yara bandı ile kapatılarak 3saat beklenir. Daha sonra yara bandı çıkartılarak bölge yıkanır. Mezoterapi ile ilgili bilgi almak ister misiniz ?

İbrahim Saraçoğlu Et Beni Tedavisi

İbrahim Saraçoğlu et beni tedavi konusunda da takipçilerine pek çok sağlık sorununu doğal yollarla çözebildiği gibi çözüm önerileri sunuyor. Bu yöntemler arasında ilk sırada E vitamini kullanımı geliyor. Bu vitaminler kapsül, ampul ya da krem formlarında satılabiliyor. Satın alınarak bölgeye uygulanması yeterli olacaktır. İncir sapını ezerek elde edeceğiniz incir sütünü de günde 3 – 5 sefer et benlerinin üzerine uygulamak sureti ile başarılı sonuçlar alabilirsiniz. Çünkü bu süt yapısal olarak et benlerini yok etmeye müsaittir ve pH dengesini sağlaması açısından da başarılıdır. Elmacık kemiği dolgusu ise yine sık uygulamalardan biridir. Medikal estetik uygulamaları bir çok açıdan rahatlatıcı ve kurtarıcıdır.

Ahmet Maranki Et Beni Tedavisi

Ahmet Maranki et beni tedavisi için keten tohumunu öneriyor. Bunun için bir avuç keten tohumunu ezerek keten tohumu yağı ile karıştırın. Ardından içerisine bir tatlı kaşığı da bal ilave edin. Ve bu karışımı et benlerinin üzerine her gün uygulayın. Bu yöntem en inatçı et benlerinin bile düşmesine yardımcı olmaktadır.

Cinsel Organda Et Beni Tedavisi

Cinsel organda et benleri tedavisi, aslında kişilerin başvurması zorunlu olmayan tedaviler arasında yer almaktadır. Adının tümör olması korkutucu olsa da aslında bu benler zararsızdırlar. Fakat bulundukları bölgede acıya sebep oluyorlarsa ya da sosyal veya estetik bakımdan sıkıntı yaratıyorlarsa rahatlıkla tedavi edilebilirler. Bunun için farklı yöntemler bulunmaktadır. Dudak dolgusu hakkındaki makalemizi okumak isteyebilirsiniz.

■ Kriyoterapi yönteminde et beni ilk olarak sıvı azotla dondurulur. Sonrasında da düşmesi sağlanır.
■ Elektrocerrahi yönteminde, et beninin bulunduğu dokuya, yüksek frekanslı elektrik gönderilir. Bu şekilde et benlerine bilinçli olarak zarar verilmesi ve böylece beninin alınması sağlanır.
Ligasyon yönteminde cerrahi iplik kullanılarak et benlerinin boğulması ve böylece düşmesi sağlanır
■ Cerrahi yöntem kullanılması ile de et benleri alınabilir. Bunun için lokal anestezi uygulanmaktadır.
■ Doğal yöntemlerle de et benlerinden kurtulmak mümkün olabilir. Ancak bu yöntemler için bir bilimsel çalışma yapılmış değildir. Buna göre çay ağacı yağı, elma sirkesi ve limon suyu karışımını et benlerinin üzerine uygulamayı deneyebilirsiniz. Yine sık karşılaştığımız çene dolgusu hakkında detaylı bilgi burada.

Et Beni Doğal Tedavisi

Et benleri doğal tedavisi için en çok kullanılan etkili yöntemlerden bir tanesi elma sirkesidir. Çünkü asitli bir yapısı vardır. Ve böylece uygulandığı bölgede kırılmalara sebep olur. Bir pamuğun üzerine bir kaç damla elma sirkesi damlatın. Ardından pamuğu et benlerinin üzerine koyup bandajla sarın. Ve sabaha kadar bu şekilde kalmasını sağlayın. Sorundan kurtulana kadar bu uygulamaya her gece devam edebilirsiniz.

Et Beni Nasıl Geçer

ET BENİ TEDAVİSİ

Et Beni Lazer Tedavisi

Et benleri lazer tedavisi lokal anestezi ile yapılıp, hasta için herhangi bir acıya sebebiyet vermez. Aynı anda çok sayıda et benleri alınabilir; çünkü işlem çok hızlı sürmektedir. Bununla birlikte etkisini 1 haftanın sonunda gösteren işlem sonunda sadece bir kızarıklık kalır. Kızarıklık nasıl geçer ? Bu kızarıklık ise 1 – 6 ay arasında cilt ile aynı rengi alarak, bölgede hiç bir işlem uygulanmadığı izlenimini yaratmaktadır. İp askı yöntemini hiç duydunuz mu ?

Et Beni Tedavisi Nasıl Yapılır?

Et beni tedavisi nasıl yapılır sorusunun çok sayıda yanıtı bulunmaktadır. Bunlardan biri lazer, biri ise doğal uygulamaların yapıldığı tedavi yöntemleridir. Ancak cerrahi, elektro cerrahi gibi çok sayıda uygulamanın da kullanıldığını belirtmek isteriz. Bu yöntemler hastada et benlerinin problem olduğu zamanlarda uygulanırken, et benleri zararlı bir tümör değildir.

Et Beni Nedir ?

Bu benler aslında zararsız tümörlerdir ve her yaşta görülüyor olsalar da 30’lu yaşlardan sonra daha sık rastlanırlar.

Et Beni Nasıl Geçer ?

Zararsız olmaları dolayısı ile tedavi gerektirmezler. Ancak bazen estetik kaygılar, bazen de bölgenin tahriş olması sonucu ortaya çıkan kanama, ağrı, enfeksiyon riski gibi durumlar dolayısı ile hastaların kurtulmak istediği bir ben türleri arasında yer alırlar.

Et Beni Tedavisi Nedir ?

Et beni tedavisi nasıl yapılır sorusunun çok sayıda yanıtı bulunmaktadır. Bunlardan biri lazer, biri ise doğal uygulamaların yapıldığı tedavi yöntemleridir. Ancak cerrahi, elektro cerrahi gibi çok sayıda uygulamanın da kullanıldığını belirtmek isteriz.

Whatsapp
Uzm. Dr. Oktay Tosun
Uzm. Dr. Oktay Tosun
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?