Elmacık Kemiği Dolgusu ve Yanak Dolgusu

1.005

Elmacık dolgusu, yaşın ilerlemesiyle birlikte, çıkık olan elmacık kemiğinin hacim kaybetmesi ya da yapısal olarak elmacık kemiğinin dolgun olmaması veya zayıflık dolayısı ile çıkık olmaması gibi sebeplere bağlı olarak yapılan işlemdir. Kişi böylece yüzünün daha dolgun görünmesini sağlarken, aynı zamanda estetik yüz ölçülerine de kavuşmuş olur. Hastanın yüzündeki çöküntü ve kırışıklıklar yok olduğu için gençleştirme etkisi bulunmaktadır. Uygulamanın ortalama ömrü 1 – 1.5 yıl arasında değişiklik göstermektedir. İşlemin tamamlanmasının sonrasında sonuç hemen görülür. Ve bununla birlikte kişinin hemen günlük hayatına devam etmesi sağlanır. Ancak abartılı değil de doğal bir görünümde yapılması gerekmektedir. Bu nedenle de işinde uzman bir doktor kontrolünde gerçekleştirilmesi çok önemlidir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Nasıl Yapılır

ELMACIK KEMİĞİ DOLGUSU

Elmacık Kemiği Dolgusu

Elmacık kemiği dolgusu, kaza ve travmalara bağlı olarak ortaya çıkan kayıplar, doğumdan itibaren gelen şekil bozuklukları ve yaşa bağlı olarak gelişen elmacık kemiği şekil bozukluklarını gidermek adına kullanılan medikal estetik uygulamadır. İşlem ile yüzün estetik şekline gelmesi hedeflenmektedir. Uygulama sırasında bölgenin istenilen şeli alması için hyalüronik asit ve yağ karışımı enjeksiyonu uygulanabileceği gibi, kök hücre destekli yağ enjeksiyonu da yapılabilir. Kullanılacak olan maddenin doktor tarafından belirlenmesi hem başarılı sonuç elde edilebilmesi hem de fiyatın belirlenmesi açısından büyük önem taşımaktadır. Botoks işlemi ise ayrıntılı bilgi alınması gereken bir konudur. Baby botoks uygulaması ise botoks işleminin ayrı bir uygulaması olarak bilinmektedir.

Elmacık Dolgusu Fiyat

Elmacık dolgusu fiyat listesinin net bir şekilde belirlenebilmesi söz konusu değildir. Bu noktada uygulanacak olan dolgu miktarı ve malzeme kalitesi büyük önem arz eder. Aynı zamanda uygulamayı yapacak doktorun bu alandaki deneyimi de çok değerlidir. Uygun fiyatlı merkezler bulabilirsiniz. Ancak bu durum uygulama malzemesinin kalitesizliği ya da uygulamayı yapacak olan doktorun deneyimsizliği ile yakından alakalıdır. Ve eğer güzelliğinize önem veriyorsanız, istemediğiniz sonuçları elde etmemek adına bu ucuzluktan yana olmanızı önermiyoruz. Sizin için özel belirlenecek fiyatlara doktorunuzla görüşerek ulaşabilirsiniz. Dolgu uygulaması hakkında çok detaylı bilgi veren makalemizi okumak isteyebilirsiniz. Çene dolgusu ve dudak dolgusu ise spesifik uygulamalardan bazılardır.

Elmacık Kemiği Dolgusu Yaptıranlar

Elmacık kemiği dolgusu yaptıranlar sadece kadınlar değil; aynı zamanda erkeklerdir de. Hatta uygulama erkekler arasında çok fazla ilgi görmekte. Çünkü eğer şakaklara doğru keskinleşen bir elmacık dolgusu çene dolgusu ile de birleştirilirse erkeklerde çok fotojenik bir görüntü elde edilebilmektedir. Ancak uygulamayı yaptıranların yorumlarına baktığımızda, sonuçtan memnun olanların deneyimli doktorları tercih ettiklerini görebiliriz. Aksi halde bir memnuniyetsizlik söz konusudur. Bu bilgi de uygulama yaptırmayı düşünenler için çok değerlidir. İnternet üzerinden bu işte iyi olan doktor ve merkezleri bulabilirsiniz. İp askı ile yüz germe makalemiz ilginizi çeken bir ayrı bir konu olabilir.

Elmacık Dolgusu Öncesi Sonrası

Elmacık dolgusu öncesi sonrası araştırması yaparken ilk olarak şunu bilmelisiniz: uygulamayı sadece moda olması dolayısı ile yaptırmayın. Size yakışacağından emin olarak bu işleme başvurmalısınız. Bu konuda doktorunuzun yardımına başvurabilir; onun fikirlerine değer vererek daha doğru sonuçlar elde edebilirsiniz. Peki uygulamayı size yakışacağını düşünerek yaptırdınız. Ama elde ettiğiniz sonuçtan memnun kalmazsanız ne olacak? Elmacık dolgusu erir mi? Bunun için yine uzman isimlerden yardım alarak hyalüronik asit dolgusunu eriten uygulamaları deneyebilirsiniz. Çünkü bu gibi durumlarla az da olsa karşılaşmak mümkün. Mezoterapi nedir ve nasıl yapılır ?

Elmacık Kemiği Dolgusu Öncesi Sonrası Resimleri

ELMACIK KEMİĞİ DOLGUSU ÖNCESİ SONRASI

Elmacık Kemiği Dolgusu Erkek

Elmacık kemiği dolgusu erkek için de kadın açısından olduğu kadar önemli. Çünkü elmacık kemiği öne doğru çıkan ve keskin bir çene hattına sahip olan erkeklerin çoğu maskülen bir görünüme sahip olduklarını biliyorlar. Hatta şakaklarına doğru keskinleşen bir elmacık kemiği dolgusunu jawline yani çene dolgusu ile de birleştiriyor ve böylece daha fotojenik bir görünüm elde edebiliyorlar. Tüm bunları göz önünde bulundurduğumuzda ve erkeklerin de son dönemde ciltlerine en az kadınlar kadar önem verdiklerini hatırladığımızda, italyan işi güzellik unsurlarına önem veren güzellik merkezlerinde erkeklerle de çok sık karşılaşmak bize tuhaf gelmemeye başlıyor.

Elmacık Kemiği Dolgusu Yaptıran Ünlüler

Elmacık kemiği dolgusu yaptıran ünlüler arasında Angelina Jolie, Megan Fox, Victoria Beckham, Selena Gomez gibi isimler yer alıyor. Petek Dinçöz, Fahriye Evcen, Çağla Şikel, Deniz Akkaya gibi pek çok isim de ülkemizde bu uygulamaya başvuranlar arasında.

Elmacık Yanak Dolgusu

Elmacık yanak dolgusu ağrılı bir uygulama mı sorusunun yanıtı, uygulamayı yaptırmayı isteyen herkes tarafından merak ediliyor. Ancak eğer hyalüronik asit kullanılacaksa küçük iğneler yardımı ile yapılan işlem öncesinde anestezik etkili kremler uygulanır. Dolayısı ile lokal anestezi altında yapılan işlemin acısı hafifler. Yağ ile yapılan dolgularda ise liposuction ameliyatları uygulandığı için genel anestezi uygulanmakta ve acı hiç bir şekilde hissedilmez hale gelmektedir.

Yanak Dolgusu Nasıl Yapılır

YANAK DOLGUSU

Elmacık Kemiği Dolgusu Etkisi Ne Kadar Sürer ?

Elmacık Kemiği Dolgusu etkisi ortalama 12 ay ile 20 arasında bir süre kalıcı olur.

Yanak Dolgusu Etkisi Ne Kadar Sürer ?

Yanak Dolgusu etkisi ortalama 6 ay – 9 ay arasındadır.

Whatsapp
Uzm. Dr. Oktay Tosun
Uzm. Dr. Oktay Tosun
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?