Fransız Askısı Nedir ? Nasıl Uygulanır ?

1.443

Fransız askısı, uygulama Fransa’da geliştirildiği için bu ismi almıştır. İçi polyester, dışı silikon olan, insan vücudu ile uyumlu iplerin kullanılması ile yapılan ameliyatsız yüz germe ve gençleştirme estetiği olarak tanımlanabilir. Uygulama hakkında bilgi verirken, bir medikal estetik uygulaması olduğunu da söyleyebiliriz.

Seda Sayan Fransız Askısı Yaptırdı

Fransız askısı yaptırdı haberleri magazin gündemine bomba gibi düşüyor. Özellikle de medikal estetik uygulamalara ilgi duyanlar bu haberleri yakından takip ediyor. Yaptırdığı işlemleri zaman zaman sosyal medya hesapları üzerinden paylaşan Seda Sayan da uygulamayı yaptıran isimler arasında yer alıyor. Aynı işlemi bir kaç kere yaptıran sanatçının en az 10 yıl gençleştiği ifade ediliyor. Ve ünlü isim, uygulamanın yapıldığı anları kesintisiz olarak İnstagram hesabından takipçileri ile paylaştı. Aradan bir kaç gün geçtikten sonra ise işlem sonrası fotoğrafını paylaşan Sayan’ın, bu paylaşımın altına yapılabilecek yorumları kapatması oldukça dikkat çekici olmuştu. Et beni nedir ? Nasıl Çıkar ?

Fransız Askısı Nasıl Uygulanır ?

FRANSIZ ASKISI

Türkan Şoray Fransız Askısı

Türkan Şoray Fransız askısı yaptırdı mı yoksa yaptırmadı mı bu sorunun yanıtı sanatçı tarafından verilmedi. Ancak sanatçının önce 20 kilo zayıflayıp, sonrasında da sosyal medya hesabında paylaştığı resimler, takipçileri tarafından ilk olarak estetik yaptırmış olduğu şeklinde değerlendirildi. Sonrasında ise Fransız askı yaptırdığı düşünüldü. Bahsi geçen resimlere bakarsanız, siz de başarılı oyuncunun gençleştiğini görebilirsiniz. Botoks Nedir ?Nasıl Yapılır ?

Berksan Fransız Askısı

Berksan Fransız askısı yaptıran bir diğer isim. Doktoru ünlü sanatçıya, Jeremy Meeks‘i model alarak işlem yaptığını belirtti. Sosyal medyada iki ismi birbirine benzetenler de oldu. Berksan‘a, estetiğe ihtiyacı olmadığını söyleyenler de vardı. Ancak sanatçı aldığı sonuçtan çok memnun. İhtiyacı olan tüm erkeklere de yaptırmalarını öneriyor.

Fransız Askısı Nedir?

Fransız askısı nedir sorusuna, ameliyatsız yüz gençleştirme adını verebiliriz. Uygulamanın bir diğer adı ise ip askı yüz germe olarak bilinir. Yöntem Fransa’da geliştirilmiş olması dolayısı ile bu adla anılmaktadır. İçi polyester, dışı silikon iplerin kullanıldığı işlemde kullanılan bu ipler ameliyatlarda da kullanılan güvenilir iplerdir. Ancak farklı opsiyonları da bulunduğunu unutmamak gerekir. Ülkemizde kullanılan yenilikçi bir estetik yöntemi olması, ameliyattan korkanlar tarafından rahatlıkla uygulanması, işlem sonucunun başarılı olması ve biraz önce de belirtmiş olduğumuz gibi popüler isimler tarafından da başvurulması, Fransız askı popülaritesini arttırmıştır. Mezoterapi nedir ?  Nasıl uygulanır ?

Fransız Askısı Fiyat

Fransız askı fiyat araştırması, uygulamaya ilgi gösteren herkes tarafından yapılıyor. Çünkü pek çok kişi tarafından, estetik uygulama fiyatlarının yüksek olduğu biliniyor. Fakat burada sizlerle rakam paylaşmamız yasal olarak uygun bulunmuyor. Aynı zamanda, kişilerin yüzlerinde hangi bölgeye işlem uygulanacağı, kaç adet ip kullanılacağı, işlemin ne kadar süreceği, kim tarafından ve nerede yapılacağı gibi pek çok faktör de fiyatlar üzerinde önemli rol oynuyor. Dolayısı ile doktorunuzu seçip, onunla yüz yüze konuşarak fiyat bilgisi almak sizin için büyük önem arz ediyor. İtalyan İşi Güzellik Uygulamaları Nedir ?

Fransız Askısı Zararları

Fransız askı zararları var mı şeklinde araştırmalar da uygulamaya ilgi duyanlar tarafından çok sorulan sorular arasında yer alıyor. Bu araştırmaları yapmak oldukça normal. Çünkü insanlarla karşı karşıya geldiğimizde dikkatimizi en çok çeken bölge yüz bölgesidir. Bu nedenle de güzelleşmek isterken zarar görmeyi kimse istemez. Ama genel olarak bakıldığında uygulamanın bir zararı bulunmaz. Çünkü uygulama esnasında kullanılan katı haldeki silikon, tıp alanında uzun yıllardır kullanılmakta ve bir zararı olmadığı kanıtlanmış durumdadır. Dolgu Uygulaması Nasıl Yapılır ?

İnsanlar işlem sonrasında günlük hayatlarına da hızlıca dönüş yapabilirler. Ancak dikkat edilmesi gereken bazı noktalar da yok değildir.

■ Uygulamadan sonraki bir kaç gün yüz üstü uyunmamalı
■ Bir kaç gün dinlenilmeli
■ Cilt ovuşturulmamalı ya da cilde masaj uygulanmamalı
■ Yüz yıkama işlemi sırasında hareketler aşağı değil; yukarı doğru yapılmalı
■ Çene hareketleri olabildiğince az yapılmalıdır.

Fransız Askısı Öncesi Sonrası

FRANSIZ ASKISI ÖNCESİ SONRASI

Fransız Askısı Yaptıranların Yorumları

Fransız askı yaptıranların yorumları pek çok kadın tarafından merak ediliyor. Her şeyin öncesinde işlemin ağrılı olup olmadığını merak ediyorlar. Uygulama sonrası ne gibi reaksiyonlar olduğunu öğrenmek isteyenler de mevcut. Ancak pek çok kişinin yanıt bulamadığı soru şu: Fransız askı etkisi ne kadar sürer? Bu soruya yanıt bulamama sebebi ise uygulamanın henüz çok yenilikçi olması. Bu noktada size, işlem için mutlaka başarılı bir doktor seçmeniz önerisinde bulunabiliriz. Aksi halde sonuçtan memnun kalmayabilirsiniz. Uygulama tek başına mucizeler yaratmıyor. Elmacık Kemiği Dolgusu ve Yanak Dolgusu Nasıl Olur ?

 
Fransız Askısı Nedir ? Nasıl Uygulanır ?
 

Fransız askısı, uygulama Fransa’da geliştirildiği için bu ismi almıştır. İçi polyester, dışı silikon olan, insan vücudu ile uyumlu iplerin kullanılması ile yapılan ameliyatsız yüz germe ve gençleştirme estetiği olarak tanımlanabilir

 
Fransız Askısı Geçici Mi ? Kalıcı mı ?
 

Fransız askısı uygulamasında kullanılan ipin ömrü yaklaşık 5-8 senedir.

Whatsapp
Uzm. Dr. Oktay Tosun
Uzm. Dr. Oktay Tosun
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?