Çene Dolgusu

664

Çene dolgusu, bazen genetik nedenler, bazen de yaşın ilerlemesine bağlı olarak çenenin belirginliğini kaybetmesi, çene ucunun olması gerekenden geride olması, sarkma ya da asimetrik görünüm gibi problemlerin giderilmesi ve yüzün altın oran seviyesine getirilmesi için ameliyatsız uygulanabilen medikal estetik yöntemlerden bir tanesidir. Kalıcılığı 1 – 2 yıl arasında değişmekte ve işlem ortalama 15 – 20 dakika sürmektedir. Uygulama sırasında bölgeye genellikle Hyalüronik asit enjekte edilmektedir. Güzel bir profil görüntüsüne sahip olmak isteyen ya da yüzünün oval olması taraftarı olan kişiler bu uygulamanın sonuçlarından oldukça memnun kalıyor.

Çene Dolgusu

ÇENE DOLGUSU

Çene Dolgusu Fiyat

Çene dolgusu fiyat listesi, hastaların durumuna göre belirlenmesi dolayısı ile internet ortamında paylaşılmamakta, buna yasal olarak izin de verilmemektedir. Çünkü her şeyin öncesinde fiyatı belirleyen bazı faktörler vardır ki bu faktörlerin ilki, uygulamayı yapacak olan doktorun deneyimi ve başarısıdır. İşlemin yapılacağı merkezin güvenliği de önemlidir. Bununla birlikte kişinin yüz şekli ve uygulamadan beklentisi kullanılacak olan dolgu malzemesinin miktarını belirlemek üzere önemlidir. Malzeme kalitesi de fiyatın belirlenmesindeki bir diğer önemli etkendir. Dolayısı ile uygulamayı yaptıracağınız merkezle birebir görüşerek daha doğru fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz.

Kalıcı Çene Dolgusu Fiyatları

Kalıcı dolgu fiyatları hakkında araştırma yaparken ilk olarak dolgunun bir medikal estetik uygulaması olup, cerrahi olmaması dolayısı ile kalıcı olmadığını belirtmek isteriz. İşlem kalıcılığı 1 – 2 yıl arasında değişkenlik göstermektedir. Bununla birlikte fiyatlar, hastanın yüz yapısına, kullanılacak olan dolgu malzemesine, doktorun bilgisine göre değişkenlik göstermektedir. 2021 yılında 750 – 1200 TL aralığında değişen fiyatlar 2022 yılında daha farklı bir hal almıştır. Dolayısı ile doktorunuzla birebir görüşmeniz, sizin için doğru sonuç anlamına gelmektedir.

Çene Ucu Dolgusu

Çene ucu dolgusu, genel olarak bakıldığında yüzün altın oran seviyesine gelmesi; yani daha güzel görünmesi adına yapılan bir medikal estetik uygulamasıdır. Yani cerrahi bir işlem değildir. Bu nedenle ömür boyu kalıcılığı da yoktur. Peki altın oranın ne olduğunu biliyor muyuz? Yüzün üç eşit parçaya bölünmesi altın oran olarak adlandırılır. Alın, burun ve çene eşit uzunlukta olmalıdır. Alın bölgesinde genellikle bir değişim olmaz. Ancak bazı insanların burun ya da çeneleri büyük ya da küçük görünebilir. Özellikle çene küçükse ya da geride ise burun olduğundan daha büyük görünür. Bu durum kişinin profil görünümü üzerinde de olumsuz etkiye sahiptir. Bu durum sadece burun estetiği ile çözüme ulaştırılamaz. Çene ucu dolgusuna da bu nedenle gerek duyulur. Özellikle genel cerrahi uzmanı bir hekim sizin sorununuzu daha donanımlı çözebilir.

Çene Dolgusu Fiyatları

ÇENE DOLGUSU FİYATLARI

Jawline Çene Dolgusu

Jawline dolgusu, çenenin ucundan başlayıp iki yanda uzanan kemiklerle kulak önüne kadar uzanan bölgeye uygulanan dolgu işlemi olarak tanımlanabilmektedir. Çenenin köşesinden ucuna kadar, her iki yana da yapılan uygulama ile yüzün daha çekici, şık ve estetik bir görünüme sahip olması; çene ve yüz hatlarının belirginleştirilmesi ve altın orana sadık kalınması amaçlanmaktadır.

Çene Dolgusu Yaptıranlar

Dolgu yaptıranlar, uygulamanın yapıldığı merkez, doktorun bilgi seviyesi ile orantılı olarak iyi ise genellikle olumlu sonuç aldıklarını belirtmekteler. Biraz araştırma yaparak hangi merkezden maksimum sonucu elde edebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Yapılan yorumların sizin için referans niteliği taşıdığını unutmayın. İtalyan işi güzellik unsurlarında dolgu önemli bir yere sahiptir.

Çene Dolgusu Erkek

Çene dolgusu erkek hastalar tarafından da sıklıkla yaptırılması tercih edilen medikal estetik uygulamalar arasında yer alıyor. Çünkü dış görünüşüne önem veren cinsiyet sadece kadınlarla sınırlı değil. Erkekler özellikle bu uygulamayı, yüz hatlarının daha keskin olmasını istemeleri dolayısı ile sıklıkla yaptırmaktalar. Keskin yüz hatları için öneriler yazısını okumak isteyebilirsiniz. İşlemin kalıcı olmaması dolayısı ile fiyatların da uçuk olmaması sebebini kriter alarak uygulamayı en azından denemek isteyen erkeklerin sayısı oldukça fazla. Çünkü dolgu süresi bittiğinde yüz olduğundan farklı değil, sadece işlem öncesi haline dönüyor. Botoks hakkında daha ayrıntılı bilgi için okuyunuz.

Çene Dolgusu Öncesi Sonrası

Çene dolgusu öncesi sonrası resimlerine baktığınızda, işlemlerin ne kadar başarılı olduğu ve dolayısı ile insanları mutlu ettiğini görebilirsiniz. Ancak burada özellikle altını çizmek istediğimiz bir nokta var ki o da uygulamanın Hyalüronik asit ile yapıldığından, işlem öncesinde emin olmanızın gerekliliği. Bunun yanında uygulamayı yapacak olan kişinin doktor olduğundan da emin olmalısınız. İşlem sonrası yaşanan sorunların tamamı ya kullanılan malzemenin hyalüronik asit olmamasından ya da uygulamayı yapan kişinin bu işi eğitimsiz olarak, özenti sonucu yapıyor olmasından kaynaklanmaktadır. Dolayısı ile mutlaka araştırma yapmalısınız. İp askı ile ilgili makalemizi okumak isteyebilirsiniz.

Whatsapp
Uzm. Dr. Oktay Tosun
Uzm. Dr. Oktay Tosun
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?