Göbek Eritme Estetiği Liposuction – Opr. Dr. Oktay Tosun

1.002

Göbek eritme yöntemleri çok geniş kapsamlıdır. Ancak hangi yöntem uygulanacak olursa olsun, tüm sağlık ve estetik konularında olduğu gibi, kişiye özel yöntem uygulamasına başvurulmalıdır. Bu noktada vücut tipiniz çok büyük önem taşıyor. Eğer karın bölgesinde yağ birikmesi söz konusu ise vücut tipiniz elmadır. Armut tipi vücut tipinin yağ birikintisi basen ve kalçalardadır. Omuz, bel ve kalça birbirine eşit ise bu durumda dikdörtgen vücut tipinden söz etmek gerekmektedir. Peki karın bölgesinde bulunan istenmeyen kilo ve daha çok da yağlardan nasıl kurtulabilirsiniz? droktaytosun.com kliniğimizde göbek eritme estetik işlemi (Liposuction) profesyonel ellerce yapılmaktadır.

Göbek Eritme Hareketleri

Göbek eritme hareketleri ve diyeti her ne kadar uygulanırsa uygulansın, göbek bölgesine kolayca yerleşen yağlardan kurtulmak sabır ve emek ister. Sağlıksız ve düzensiz beslenmeye bağlı olarak gelişen göbek yağları sağlık açısından da çok olumsuz sonuçları beraberinde getirmektedir. Kalp, tansiyon ve diyabet bu sorunların başında geliyor. Sağlıklı beslenme ve egzersizlerle eritme ise mümkün. Ve bu egzersizleri ev ortamında da kolayca yapabilirsiniz. Mutlaka spor salonuna gitmek zorunda değilsiniz. Örneğin yere sırt üstü uzanın ve belinizin de zemine tam olarak değmesine özen gösterin. Ardından karnınızı olabildiğince içe çekin. Sol ayağınızı yerden 4 – 5 santim yukarıda tutun. Sağ elinizden de destek alarak bacağınızı kendinize doğru çekebildiğiniz kadar çekin. Ancak bu işlemleri yaparken dizlerinizi bükmeyin. Daha sonra aynı işlemi diğer bacağınız için de yapın. Toplamda üç set yapabileceğiniz bu harekette her set 12tekrardan oluşmalı. Eğer bu sırada ağrı hissederseniz bacaklarınızı yerde tutarak da işlemi yapabilirsiniz. Gıdı Eritme hareketleri için okumanız gereken bazı bilgiler mevcut.

Göbek Eritme Operasyonu (Liposuction)

Göbek Eritme Operasyonu (Liposuction)

Göbek Eritme Egzersizleri

Göbek eritme egzersizleri arasında yer alan ve evde uygulayabileceğiniz bir diğer hareket de şu şekildedir: Yine yere ve sırt üstü uzanın. İki elinizi başınızın arkasında birleştirin. Ayaklarınızı bu sefer yerden 15santim yukarı kaldırın. Sağ bacağınızı kalçanız genişliğinde açın ve ayağınızı daha yukarı doğru kaldırırken sol ayağınızı hafifçe yere doğru indirin. Ardından aynı işlemi diğer bacağınız için de yapın. Bu hareketi üç set ve 20tekrar şeklinde uygulayabilir; daha zor ve etkili olması için ayaklarınıza ağırlık bağlayabilirsiniz. Bu egzersiz kalçalar için de oldukça etkilidir. Gençlik aşısı ile ilgili önemli bilgileri okumak ister misiniz ?

Göbek Eritme Diyeti

Göbek eritme diyeti listesine ulaşmak için internet üzerinde bir arama yapsanız, karşınıza o kadar çok sonuç çıkar ki hangisini tercih edeceğinizi şaşırırsınız. Ancak bu diyetlerden daha önemli olan aslında dikkat etmeniz gereken şeylerin neler olduğudur. Örneğin yediklerinizi ağzınızda çok iyi çiğnemelisiniz ki dişlerin işini mideye bırakmış olmayasınız. Çünkü eğer bunu yaparsanız çok fazla bağırsak ve mide salgısı salgılanacak ve bu da şişkinlikleri beraberinde getirecektir. Bunu başarmanız halinde yemekten sonra göbeğinizin çıkmadığını görürsünüz. Yeme hızınız da yavaşlayacağı için daha az yemiş olursunuz. Daha az yemeniz sağlayacak bir diğer şey de çok su içmektir. Çünkü siz acıktığınızı hissettiğinizde belki de susamış olabilirsiniz. Günde 2 – 2.5 litre su içerek daha az yemek yiyebilirsiniz. Günde 3 ana 1 ara ya da 3 ana 3ara öğün tüketerek de yapmış olduğunuz diyeti ve sağlıklı beslenme programını destekleyebilirsiniz. Et beni nedir başlıklı yazımızda et benlerinin özelliklerini yazdık.

Göbek Eritme Kürü

Göbek eritme kürü yapmayı düşünüyorsanız yoğurttan mutlaka faydalanmalısınız. Karın yağlarının erimesinde önemli katkıları bulunan bir kase yoğurdun içerisine birer çay kaşığı zencefil, zerdeçal ve tarçını karıştırın. Bu karışımı haftada iki sefer tüketmek dahi sizin için yeterli olacaktır. İp askı yöntemini biliyor muydunuz ?

Göbek Yağı Eritme

Göbek yağı eritme adına haftada en az3 saat egzersiz yapmalısınız. Bu egzersizlerin en kıymetlisi de yürüyüştür. Kalbi düzenli çalıştırması dolayısı ile çok tercih edilir. Mekik ise her ne kadar karın kaslarını çok çalıştırsa da yürüyüş kadar değerli değildir. Günde en az 40dakika orta tempoda yürüyüş yapmalı; zamanınız kalırsa diğer eritme egzersizlerini yapmalısınız. Yürüyüş yapmaya zamanınız olmadığında ise internet üzerinden kardiyo egzersiz videolarını bularak uygulayabilirsiniz. Çene dolgusu, Elmacık kemiği dolgusu ve Dudak dolgusu hakkında Dr. Oktay Tosun’un izlediği yolları görmek ister misiniz ? Dolgu uygulaması konusunda profesyonel ekibi görmek isteyebilirsiniz.

Alt Göbek Eritme

Alt göbek eritme konusunda tercih edebileceğiniz etkili hareketlerin listesi şu şekilde: diz dirsek crunch hareketi, çapraz vücut dağ tırmanışı egzersizi, bank mekikleri, plank egzersizi, çırpınma hareketi, kalçalar yukarı egzersizi, bacaklar havaya hareketi, elleri ayaklarla birleştirme… Ancak daha önce de belirtmiş olduğumuz gibi önceliğiniz yürüyüş; evden çıkamıyorsanız da kardiyo egzersizleri olmalı. Kalan zamanda ise bunları, doğru beslenme önerileri ile yapmalısınız. Mezoterapi ve botoks hakkında bilginiz yoksa incelemenizi önermekteyiz.

Göbek Eritme Aleti

Eritme aleti olarak adlandırılan pek çok masaj aleti bulunmakta ve bunların bazıları kemer şeklinde olup rahat kullanıma olanak sunmaktadır. İsterseniz vücudun sırt, bel, omuz bölgelerinde de kullanabilir, zayıflatıcı etkisinden de yararlanabilirsiniz. Çalışma şekli ve hızı ayarlanabilir niteliktedir. Günde 10 dakikalık kullanım yeterli olacaktır.

Whatsapp
Uzm. Dr. Oktay Tosun
Uzm. Dr. Oktay Tosun
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?