Dudak Dolgusu Nedir ? Nasıl Yapılır ?

2.262

Dudak dolgusu çok uzun yıllardan bu yana yapılan ancak zaman içerisinde değişime uğrayan en popüler dolgu uygulamaları arasında yer alıyor. Dolgun ve güzel dudaklar güzelliğin tanımı olarak kabul ediliyor. Bununla birlikte zaman içerisinde pek çok değişikliğe uğrayan işlem ilk olarak silikon dolgularla yapılmış, sonrasında ise yerini yağ enjeksiyonuna bırakmıştır. Ancak ardından son şekli olan hyalüronik asit ile uygulanmaya başlanmış ve sonuç çok memnun edici olmuştur. Kalıcılığı ve görünümü de zaman içerisinde değişen bu uygulamada iyi bir doktora denk gelmeniz halinde doğal ama dolgun dudaklara kavuşabilir, elde ettiğiniz sonuçtan çok memnun kalabilirsiniz. Bu unsurların hepsi bir araya geldiğinde ise dudak dolgusunun popülaritesini hiç kaybetmediği ve kaybetmeyeceğini söyleyebiliriz.

Dudak Dolgusu Uygulaması

DUDAK DOLGUSU

Dudak Dolgusu Fiyat

Dolgu fiyat bilgisi hakkında araştırma yaparken, ilk olarak kullanılacak olan malzemenin kalitesine ve dermatolojik onaylı olmasına dikkat etmelisiniz. Sonraki bakacağınız şey de işlemi yapan doktorun deneyimi olmalı. Aksi halde malzeme kullanımını çok gerçekleştirerek abartılı bir görünüme neden olabilir ki günümüz güzellik trendleri hep doğaldır. Kullanılan malzemenin kalitesinden emin olup, işlemi deneyimli ellerde yaptırdığınızdan da emin olduktan sonra bütçenize uygun fiyat veren bir klinik seçebilir ve işlemi yaptırabilirsiniz.

Dudak Dolgusu Ne Kadar

DUDAK DOLGUSU FİYATLARI

Dudak Dolgusu Sonrası

Dolgu sonrası bir ödem ile karşılaşırsanız panik yapmamalısınız. Çünkü hyalüronik asit zaten su tutma özelliğine sahiptir. Dolgu malzemesi olarak kullanılmasının sebebi budur. Bol su içerek hem ödemin atılmasını sağlayabilir, hem de dolgunun oturmasına yardımcı olabilirsiniz. Deneyimli ellerde yaptıracağınız uygulama ile başka hiç bir problem yaşamazsınız. Ödem de problem olarak düşünülmemelidir. Çünkü malzemenin doğal yapısı buna sebep olmaktadır. İtalyan işi güzellik bir bütün şeklinde ele alındığında en önemli uygulamalardan biridir.

İğnesiz Dudak Dolgusu

İğnesiz dolgu, iğne ile yapılan dolguda ortaya çıkan bazı olumsuzlukların yaşanmaması adına pek çok kişi tarafından tercih ediliyor. Gerçekten de uygulama sırasında iğne kullanılmıyor. Yapılması gereken işlem sadece uygulama alanının steril solüsyonla temizlenmesi ve kurulanmasının ardından cihazın atış yapması ile bölgeye uygulanan basınçtan ibaret. Benzer işlemler sadece dudaklar için değil, dolgu uygulaması yapıldığı tüm alanlar için söz konusu. Bu uygulama dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de sorunsuzca, güzellik uzmanı ya da doktorlar tarafından yapılabiliyor.

Rus Dudak Dolgusu (Russian Lips)

Rus dolgusu, Russian Lips adı ile de biliniyor. Son dönemlerde popülaritesi her geçen gün daha fazla artan dolgu uygulamasının farklı çeşitlerinden biri. Adına bakınca uygulamanın, Rusların dudak yapısına benzer bir dudak yapısı ortaya koyduğunu düşünebilirsiniz. Ancak durum bundan ziyade, dolgunun yüze estetik açıdan uyum sağlaması şeklinde yapılıyor. Ayrı bir uygulama olan botoks tamamen farklı bir işlemdir.

Dudak Dolgusu Yaptıranlar Yorumları

Dolgu yaptıranlar yorumları hakkında araştırma yapıyorsanız bu konuda da sizi hemen bilgilendirmek isteriz. Öncelikle herkesin dolgu yaptırdığı gibi bir izlenim var ve uygulamanın çok popüler olduğunu daha önce de belirtmiştik. Bu durumun sebebi, insanların doğru doktor seçememeleri ile alakalı. İnstagramda yapılan kötü işlerle karşılaşanlar, dolgu yaptırmaktan vazgeçebiliyorlar. Fakat aslında doğru ellerde yapıldığında çok başarılı sonuçlar alınıyor. Kalıcılığı 6 – 8 ay arasında değişiyor. Yeni bulunan yöntemlerle bu süre 18 aya kadar da uzayabiliyor. Bununla birlikte dolgu süresi dolsa dahi %10 – %15 arasında kalıcılığı olduğunu belirtenler de mevcut. Buna ek olarak uygulama yapıldığında vücuda ciddi anlamda uyum sağlıyor. Dolayısı ile yabancılık hissi yaşanması söz konusu değil. Çene dolgusu ise ayrıntılı olarak anlatılmıştır. Genel cerrahi uzmanı Opr. Dr. Oktay Tosun kliniğinde ayrıntılı bilgiler alabilirsiniz.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır

DUDAK DOLGUSU NASIL YAPILIR

Kalıcı Dudak Dolgusu

Kalıcı dolgu, uygulamanın sonrasında belirli bir zaman içerisinde dolgunun erimesine bağlı olarak yaptırılan bir işlemdir. İlk dönemler sıvı silikon ile yapılan bu işlem sonrasında bazı olumsuz sonuçlar elde edilmiştir. Ardından tıbbi olarak yasaklanan bu uygulamanın yerini katı silikon uygulaması almıştır. Bu uygulamanın hiç bir olumsuz sonucu bulunmadığı gibi meme implantında da kullanıldığını unutmamak gerekir.( Meme İmplantı Nedir ? ) İp askı hakkında merak edilenler ?

Dudak Dolgusu Ne Kadar Kalıcı

Dolgu ne kadar kalıcı sorusuna hyalüronik asit açısından yanıt verecek olursak, uygulamanın kalıcılık süresinin 6 – 8 ay aralığında değiştiğini söyleyebiliriz. Sonrasında ise dudaklar eski hallerine geri dönerler. Fakat işlem yaptıran kullanıcı yorumlarına baktığımızda, kalıcılık sona erse dahi etkinin bir miktar kalıcılığı olduğunu görebiliyoruz. Zamanla bu işlem kişilerde alışkanlık yaptığında ise dolgunun etki süresi daha çok uzamaktadır. Yeni bulunan bazı yöntemlere göre ise kalıcılığın 18 aya kadar uzadığı iddiaları hüküm sürmektedir. Mezoterapi konusunda bilmeniz gerekenler yazıda anlatılmıştır.

Dudak dolgusu Kaç Para?

Dudak dolgusu fiyat bilgisi hakkında araştırma yaparken, ilk olarak kullanılacak olan malzemenin kalitesine ve dermatolojik onaylı olmasına dikkat etmelisiniz. Sonraki bakacağınız şey de işlemi yapan doktorun deneyimi olmalı.

Russian Lips Nedir ?

Rus dudak dolgusu, Russian Lips adı ile de biliniyor. Son dönemlerde popülaritesi her geçen gün daha fazla artan dolgu uygulamasının farklı çeşitlerinden biri.

Dudak Dolgusu Sonrası Nasıl Olur ?

Dudak dolgusu sonrası bir ödem ile karşılaşırsanız panik yapmamalısınız. Çünkü hyalüronik asit zaten su tutma özelliğine sahiptir. Dolgu malzemesi olarak kullanılmasının sebebi budur. Bol su içerek hem ödemin atılmasını sağlayabilir, hem de dolgunun oturmasına yardımcı olabilirsiniz.

Whatsapp
Uzm. Dr. Oktay Tosun
Uzm. Dr. Oktay Tosun
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?