Dolgu Uygulaması Nasıl Yapılır ? Yüz ve Dudak Dolgusu

773

Dolgu, ülkemizde de yayılım hızı yüksek medikal estetik işlemleri arasında yer alıyor ve genellikle botoks ile karıştırılıyor. Çünkü her iki işlem de genellikle yaşlanma hızını yavaşlatmak, yaşlanma belirtilerini geciktirmek ve yüz ifadesini belli ölçülerde değiştirmek için kullanılıyor. Bu etkilerden yararlanmak adına işlem yaptıracak bir kişinin ise ne yaptıracağına karar vermek yerine şikayetlerini doktoruna anlatması ve ne yapacağına onun karar vermesi gerekiyor. Elbette her iki yöntemin de artı ve eksilerini masaya yatırması gereken doktor, uygulama yapacağı kişiye de tercih hakkı sunmalı.

Dolgu

DOLGU

Dudak Dolgu

Dudak dolgu son günlerde kadınlar arasında hızla yayılan medikal estetik işlemlerinden biri. Ancak bu işlemin sadece dudakları kalınlaştırmak için yapıldığını kesinlikle düşünmemelisiniz. Çünkü aynı zamanda dudaklara şekil vermek, daha nemli ve canlı görünmelerini sağlamak adına da bu uygulamaya başvurulabiliyor. Uzman bir doktor tarafından yapılması, abartıdan uzak; doğallıktan yana olunması, işlemin kadınlara çekicilik kazandırması adına büyük önem arz ediyor. İtalyan işi ise tam olarak bu noktada kadınlar tarafından büyük ilgi görüyor. Çünkü doğallık bu şekilde, her zaman ön planda tutuluyor.

Dudak Dolgusu

DUDAK DOLGUSU

Dolgu Nasıl Yapılır?

Dolgu nasıl yapılır sorusuna yanıt vermenin kolay olduğu kadar, uygulamanın yapılması da kolaydır. İçeriğinde Hyalüronik asit bulunduran dudak dolgusu kalıcı bir işlem değil. Ancak kısa zamanda doğal bir dudak dolgunluğu elde edebilmek adına en sık tercih edilen ameliyatsız estetik işlemler arasında yer alıyor. Dudak anatomisini çok iyi bilen bir uzman tarafından, dikkatli şekilde uygulanması gerekiyor. İşlem öncesinde tüm dudağın anestezi kremi ile uyuşturulması büyük önem arz ediyor. Bir diğer önemli husus ise işlem öncesinde dudakların resminin alınması. Böylece işlem öncesi ve sonrası şeklinde bir karşılaştırmanın yapılabilmesi daha kolay olacaktır.

Dolgu Sonrası Ağrı

Dolgu sonrası ağrı olup olmayacağı, özellikle ağrı eşiği yüksek kadınlar tarafından merak ediliyor. Ancak herhangi bir ağrı ya da yan etki yüksek oranda söz konusu olmayacaktır. İşlemin yapılmasından sonra herhangi bir kanama ya da morarma söz konusu olmayacağı için kişi rahatlıkla günlük yaşamına geri dönebiliyor. Dudakların ne kadar dolgun olacağı ise kullanılan hyalüronik asit miktarına göre değişkenlik gösteriyor. Ortalama 1 yıl kalıcılığı bulunan dudak dolgu işlemi sonrasında, kullanılan dolgu malzemesi vücut tarafından emiliyor ve dudaklar işlem öncesi hallerine geri dönüyor.

Estetik Dolgu

Estetik dolgu, hacim veren madde anlamında kullanılıyor. Yaşın ilerlemesiyle birlikte ortaya çıkan, hacim sorunu olan bölgelere yada derinleşmeye başlamış kırışıklıklara uygulanması tercih ediliyor. Botoks ile arasındaki farkı anlayabilmek adına ise botoksun tanımını da şu şekilde yapabiliriz: Özellikle mimiklerin çok kullanıldığı kaslarda ortaya çıkan ince çizgi ve kırışıklıkların giderilmesi, kas hareketinin durdurulması ya da azaltılması için kasa enjekte edilen toksindir.

Yüz Dolgusu

YÜZ DOLGUSU

Dolgu ve botoks her ne kadar birbirinden farklı işlemler olsalar da her ikisinin de çok fazla ortak özelliği vardır. Zaten karıştırılmalarının sebebi de buna bağlıdır. Örneğin hem dolgu hem de botoks malzemelerinin laboratuvar ortamında steril bir şekilde hazırlanması ve kişilere uygulanması gerekir. (Botoks Nedir ?) Bu nedenle uzmanlık ve güvenilirlik en önemli kriterlerdir. Her iki uygulamanın öncesinde de anestezi krem kullanılması gerekebilir. Uygulamaların sonrasında hafif kızarıklıklar olabilir. Ancak olmasa dahi işlem sonrasında mutlaka kontrol önerilmektedir. Her iki işlem de yüz gençleştirme adına uygulanan, ameliyatsız, medikal estetik işlemleridir.

Burun Dolgu

Burun dolgu, ameliyatsız burun estetiği olarak da biliniyor. İşlem sırasında hiç bir cerrahi müdahalede bulunulmazken, burun kenarlarındaki boşluklar dolduruluyor. Kontür eksiklikleri tamamlanıyor. Kısacası burun şekline estetiksiz olarak, hyalüronik asit gibi dolgu malzemeleri ile müdahale edilebiliyor. Hyalüronik Asit Nedir ?

Klinik ortamda doktor tarafından gerçekleştirilmesi gereken burun dolgusu işlemi anestezik krem uygulanması ve ardından dolgunun yapılması ile toplamda 30 – 40 dakikalık zaman aralığında gerçekleşiyor. Dolgu işlemi en fazla 5 – 10 dakika sürüyor. Öncesinde uygulanan anestezik kremin etki göstermesi için ise 20 – 30 dakika kadar beklenmesi gerekiyor.

Burun Dolgusu

BURUN DOLGUSU

Kullanılan dolgu malzemeleri kalıcı olmadığı için, uygulamanın etkisi bir kaç ay sürmektedir. Bu süreçte elde ettiği sonuçtan memnun kalmayan kişiler adına işlemin kalıcı olmaması güven vericidir. Eğer işleme eklenmesi gereken dolgu olduğu düşünülürse, bunun yapılabilmesi de oldukça kolaydır. Dolayısı ile ameliyat olmak istemeyen ya da ameliyat olmak istese dahi buna henüz karar vermemiş kişiler rahatlıkla burun dolgusu işlemini yaptırabilirler. Fiyat bakımından da ameliyata göre daha ekonomiktir. Ancak ameliyatla elde edilen kalıcı sonucun bu yöntemle elde edilebilmesi söz konusu değildir. Mezoterapi uygulamalarını gözden geçirmek isteyebilirsiniz.

Tüm bu avantajlar işlemin gözünüze basit görünmesine neden olmamalı. Dolgu uygulamasını mutlaka güvenilir el ve merkezlerde yaptırmalısınız.

Buruna Dolgu

Buruna dolgu işlemini, estetik burun ameliyatı yaptırmadan önce bir kere de olsa deneyebilir ve yaptıracağınız ameliyatın şekline buna göre karar verebilirsiniz. Çünkü bu işlem geçici; ancak ameliyat kalıcı bir sonuç vermektedir. İşlem sonrasında beğenmediğiniz bölgeler üzerinde düzeltmeler yaptırabilirsiniz. Ancak aynı kolaylık ameliyat sonrasında sağlanmayacaktır. İtalyan işi tüm uygulamalar Opr. Dr. Oktay Tosun kliniğinde uygulanmaktadır.

Dolgu Fiyatları

Dolgu fiyatları, uygulamayı yapan merkeze, doktora ve uygulamanın yapıldığı bölgeye göre değişkenlik göstermektedir. Merkezler genellikle yılbaşı indirimi, kadınlar günü indirimi şeklinde farklı kampanyalar uygulayarak kendilerine müşteri çekmeye çalışırlar. Fiyatları etkileyen bir diğer unsur ise kullanılan malzemelerdir. Merdiven altı malzeme kullanan merkezler ile laboratuvar içerisinde steril olarak üretilen kaliteli malzeme kullanan merkezlerin uyguladığı fiyatlar aynı değildir.

Whatsapp
Uzm. Dr. Oktay Tosun
Uzm. Dr. Oktay Tosun
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?